MK Foundation: як працює фонд приватного капіталу
Опублікувала Вігновська Віталіна 07.08.2024
Благодійний фонд MK Foundation не збирає донатів і фінансується на кошти інвестора Максима Криппи. Організація самостійно задовольняє заявки на отримання допомоги і рідко співпрацює з іншими благодійними організаціями. Про те, чим і як допомагає MK Foundation – далі...
Бізнесмен Максим Криппа
Як працює MK Foundation:
Благодійний фонд MK Foundation був створений за ініціативою Максима Криппи навесні 2022 року. Організація не збирає пожертвувань у жодній формі і спрямовує допомогу лише юридичним особам – офіційно з повним переліком документів.
На даному етапі фонд сфокусований навколо надання допомоги військовим, цивільному населенню, також є програми з гуманітарного розмінування. У перспективі заявлено участь у післявоєнному відновленні країни.
Основним напрямком MK Foundation є транспортне забезпечення військових частин. Техніка передається за запитом військових (на підставі заявки) на баланс військової частини з повним пакетом офіційних документів. Також перед відправкою машини проходять повний технічний огляд, за необхідності проводиться заміна комплектуючих. Далі машини фарбують у відповідний захисний колір і заправляють до повного баку.
ІНФО: MK Foundation
Благодійний фонд направив на допомогу понад 774 мільйони гривень. Закуплено і передано: 1591 машину для військових, 30 машин медичного призначення, 5 пожежних машин, 11 надувних човнів і моторів до них, 70 безпілотних комплексів, 7 одиниць спецтехніки, 215 генераторів та інше.
Негайна реакція на події:
8 липня 2024 року російські збройні сили завдали ракетного удару по Києву. Прямим попаданням ракети був повністю зруйнований один з корпусів провідної дитячої лікарні України Охматдит. У момент потрапляння ракети в будівлі перебували близько 20 дітей та медичний персонал: 2 особи загинули, а 16 - отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Удар по мирному місту і пряме влучення по дитячій лікарні викликали шок у громадськості та бізнесу. За лічені години після трагедії розпочався збір коштів на відновлення зруйнованого корпусу. До збору долучилися різні компанії та кілька благодійних організацій, у тому числі і фонд підприємця Максима Криппи MK Foundation.
Раніше MK Foundation також швидко реагував на трагічні події в Україні. Після теракту на Каховській ГЕС фонд закупив човни та мотори для проведення рятувальних операцій. У період яростних ракетних ударів і блекаутів взимку 2022/2023 років MK Foundation спільно з Фундацією Олени Зеленської передавав генератори для забезпечення критичних об'єктів електрикою.
ІНФО: Максим Криппа
Український бізнесмен, підприємець та інвестор Максим Криппа працює з активами в секторі електронного спорту. Максим Криппа є власником кіберспортивної організації NAVI, а також акціонером компанії кіберспортивних трансляцій.
Максиму Криппі належить і компанія-розробник кіберспортивних ігор GSC Game World. Цікаво, що GSC Game World також направила 5 мільйонів гривень на відновлення Охматдит, ймовірно, не без прямого вказівки Максима Криппи.
Вибрані проекти MK Foundation:
Оскільки MK Foundation – це приватний фонд, який фінансується виключно на кошти Максима Криппи, то існує можливість реалізації унікальних благодійних проектів.
Зарегульовані великі благодійні організації, як правило, надають допомогу у вигляді стандартного пакету. Але війна – це екстраординарні події, які вимагають індивідуального підходу. Саме на ньому наполягає Максим Криппа.
Попри всю схожість запитів від військових частин, співробітники фонду відзначають індивідуальні риси. Наприклад, одній військовій частині потрібен маневрений пікап, іншій – місткий Volkswagen T5, здатний транспортувати вантажі та вивозити військових на вогневі точки.
Крім того, є військові частини, які звертаються з абсолютно унікальними запитами і проханням допомогти в реалізації несподіваних, але важливих починань. Так MK Foundation допоміг бійцям 47-ї ОМБр в облаштуванні мобільної кухні на колесах, що складається з двох вантажівок, у яких є місце для зберігання продуктів, холодильник, мікрохвильова піч, кавоварка тощо.
Бійці 66-ї ОМБр отримали пересувний банний комплекс із запасом води на 500 літрів, чотирма душовими кабінками, двома пральними машинами, двома сушарками і бойлером.
Українські прикордонники отримали від MK Foundation не тільки автомобілі, але і два віброкатки для підтримки в порядку прикордонної смуги і облаштування доріг, які використовуються в разі оперативного реагування.
У самому серці Києва – на Михайлівській площі розташований тепер уже арт-об'єкт, а в минулому автомобіль 54-ї ОМБр. Машина разом із бійцями пройшла Мар'їнку, Бахмут, Соледар і Красну Гору. Шлях був складним і небезпечним – сліди на “Ветерані” говорять про це красномовніше слів. MK Foundation вирішив встановити арт-об'єкт як символ наполегливості українських захисників і їхнього героїзму. Також співробітники фонду оголосили збір історій для “Книги Слави”.